Edirne araç kiralama firması olarak merak edilen 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar? sorusu hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Peki 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar? Detaylar için bloğumuzu okumaya devam edebilirsiniz. 

 

Araç kiralama ücretleri aracın markasına modeline kullanım süresine göre belirlenir. Muayene ise belirli aralıklarla yapılan kontrollerdir. Yeni yıldan sonra sürücüler 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar? diye merak etmektedir. Her yıl belirlenen muayene ücretleri trafik kanununun 34. maddesine göre düzenlenerek kamu oyuna duyurulur. Muayeneleri yapılan araçlar hem trafikte hem sürücüsü için daha güvenli sürüş ve sağlık güvencesi verir. Her yıl olduğu gibi 2021 yılı için de muayene ücret tarifesi TÜVTÜRK tarafından bildirildi.  Peki 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar?

 

2021 Yılı Araç Muayene Ücretleri Ne Kadar?

 

Kazaların artışına engel olabilmek, trafik akışının sağlıklı devam edebilmesi için araçlarda muayene zorunluluğu var. Araç muayene koşulları bu istasyonların işletmesini yürüten TÜVTÜRK tarafından belirlenir. Sürücüler yeni yıldan sonra 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar? sorusunu sormaktadır. 2021 yılı son bilgilere göre, otomobil, römorklu römorksuz traktör, motorlu bisiklet ve motosikletler: 189,98tl, minübüs, kamyonet, özel amaçlı araçlar, arazi araçları, römork ve y. römorklar: 372,88tl otobüs, kamyon, tanker ve de çekiciler: 503,86tl olarak ücret ödeyecek. İlgili yasa 2918 sayılı kanunun trafikle ilgili 34. maddesine göre düzenleniyor. 2021 yılı araç muayene ücretleri ne kadar? sorusunu bu şekilde cevaplayabiliriz. 

 

 Hakkında 

 

Yasaların verdiği yetkiye göre hizmetlerimiz devam ederken bilgi birikimi ve üstün hizmetlerimizle geleceğimize yön veriyoruz. Muayene üç yaş ve sonrası trafikte bulunan araçlar için genellikle 2 yılda bir olarak belirleniyor.

 

Yasaların belirlediği sürelerde kazaların önlenmesi, sağlıklı araçların trafikte yer alması ve sürücülerin hayatını koruyabilmek amacıyla muayene zorunludur. Araçların yaşına göre belirlenen sürelerde yapılan muayeneler, araç modeli ve kullanım durumuna göre uygulanıyor. Araç kiralama firmaları da bu yasa kapsamında muayenesinden kaskosuna araçların bütün yasal işlemlerinde zorunludur.